Akcesoria wykorzystywane podczas przeprowadzania małych zabiegów kosmetycznych

usuwanie zmarszczek ząbki usuwanie zmarszczek ząbkiRóżnego rodzaju niewielkie zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych.

Dzieje się tak dlatego, że w obecnych czasach różnego rodzaju akcesoria wykorzystywane podczas przeprowadzania tego rodzaju zabiegów dostępne są powszechnie w sprzedaży, podobnie jak środki kosmetyczne używane podczas odnowy skóry twarzy.

Dzięki temu zwłaszcza kobiety nie muszą za każdym razem udawać się do salonu kosmetycznego, żeby móc upiększyć wygląd swojej twarzy. Muszą jednak pamiętać o tym, że każdy zabieg kosmetyczny przeprowadzany w domu musi zostać doskonale przygotowany i trzeba liczyć się z tym, że czas przeprowadzania małego zabiegu kosmetycznego może być bardzo różny.

Dermokosmetyki - co to właściwie jest i dla kogo?

Dermokosmetyki - nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków.
Do dermokosmetyków najczęściej zaliczamy kremy przeciw starzeniu i kremy nawilżające. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze działanie niż tylko to tradycyjne, związane z nawilżaniem (np. Chen et al1; Zettersten, Ghadially, Feingold, Crumrine & Elias, 19972).

Jednak pomimo doniesień o korzyściach jakie przynosi stosowanie dermokosmetyków, pojęcie to funkcjonuje tylko jako slogan marketingowy, tzn.

nie ma silnych dowodów, na to, że produkty tak oznaczone spełniają funkcję która jest sugerowana przez ich nazwę. Dlatego to do konsumenta należy ocena istotności wszystkich przesłanek i podjęcia decyzji, czy warto więcej zapłacić za dermokosmetyki. Nazwa dermokosmetyki odnosi się tylko do produktów stosowanych miejscowo takich jak kremy, balsamy oraz maści.
Produkty, które są podobne w swoim działaniu, ale przyjmowane są doustnie noszą nazwę nutrikosmetyków. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermokosmetyki

Makijaż, a kwestie psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne.
Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja).
Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają).
Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy. Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np.
powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.).
Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości. W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości.
Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym.
Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne.
Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych).
Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności.

Współczesny kanon kształtu oka to migdał.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC.

Dodane: 22-04-2017 02:18

Tagi: mezoterapia ząbki